KONST / Litografier / Färglitografi 11528176
nr 1152 8176
Vilhelm Lundström
(1893-1950), Danmark
Färglitografi, 'Still life with yellow pitcher', signerad och numrerad 171/250, motivet: 63x45
Vilhelm Lundström, dansk bildkonstnär född 1893, död 1950.
måndag 11 december 2017
kl 19:03:00
Vilhelm Lundström
Läs mer om Vilhelm Lundström